Jaký je Schladming na kole?

08.08.2023

Co na bikery čeká ve známém alpském středisku? 

Do Schladmingu jsme s Alešem letos vyrazili v rámci našeho jarního FLOWRIDE TRIPU. Bylo to pro nás poprvé s bike kempem a pro mě vůbec první návštěva této lokality. Aleš to tam už dobře znal, ale raději jsme vyrazili o pár dní dřív, abychom si měli možnost celou oblast dobře zmapovat. 

První, co člověka po příjezdu do menšího alpského městečka Schladming umístěného mezi horami uchvátí, jsou ty krásné kopce všude kolem. Údolím protéká říčka a řada potoků, do kterých můžete po ježdění skočit. 

Přijeli jsme ale hlavně kvůli samotnému ježdění. V oblasti jsou dva bike parky, které jsou jen pár kilometříků od sebe a platí pro ně jeden společný bike pass. 

Známější a trochu větší je Bikepark Schladming tyčící se přímo nad městečkem. Druhé novější středisko je Reiteralm Trails, ve kterém v rámci FLOWRIDE TRIPU do Schladmingu také jezdíme a určitě stojí za to. Na Reiteralm se ale podrobněji vrhneme v příštím článku.

Samotný Bikepark Schladming je určitě z nejlepších alpských bike parků. Najdete v něm traily všech obtížností od rodinných flow trailů až po ty pro zkušené jezdce jako je Worldcup Downhill nebo Monster Jumpline. Celkem na nás ve Schladmingu čeká 40 km trailů.

Zázemí bike parku je výborné! Parkování je na neplaceném velkém parkovišti s veškerým zázemím přímo u lanovky. Tam najdete také bike shop, kavárnu a toalety.

Doprava na kopec probíhá velmi rychlou moderní kabinkovou lanovkou pro 8 pěších nebo pro 2 bikery. Uprostřed kopce je mezistanice a je tak možné jezdit horní i dolní polovinu bike parku zvlášť.

Na kopci je řada restaurací a kavárniček, takže o gastro kulturu během ježdění je také postaráno dobře.

ZAHRANIČNÍ kemp

Díky našim nebo jiným kempům už víte jak na to, chcete se dál posouvat a zároveň se u toho povozit v těch nejlepších evropských bajkových destinacích společně s našimi zkušenými ridery a špičkovými kouči? Vybíráme pro vás ty nejlepší destinace tak, aby to dávalo co nejlepší smysl pro váš další progres. FLOWRIDE TRIP  Schladming 3 dny ježdění a koučinku v jednom z top evropských bike parků Cena zahrnuje:  3 dny koučinku 3 noci ubytování se snídaní v alpském penzionu PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

9 800,00 Kč

  Zpět k trailům.

  V horní polovině bike parku jsou tyto traily:

  • Peak Flowline - krásná dlouhá modrá lajna s parádními výhledy, klopenkami, spoustou pumpování a malými skoky. 
  • Pro Downhill - jak název napovídá, jedná se o sjezdovou trať, kterou bych řadil do takové vyšší střední až vyšší obtížnosti. Značená je jako černá.
  • Rookie Downhill - kombinace flow a sjezdu se skoky a klopenkami. Moc hezká červená trať střední obtížnosti.
  • 99 Jumpline - parádní dlouhá skoková flow lajna. Je značená jako černá, ale vůbec bych se ji nebál nabarvit na červeno (alespoň její větší část). Najdete na ní 99 skoků. Je poměrně různorodá a většina skoků na ní jsou spíš ty menší. Těch větších skoků bych napočítal tak do 10. Je to ale velká zábava.
  • Monster Jumpline - černá trať, která svým názvem budí respekt až hrůzu. :) Je to ovšem kratší úsek napojující se v závěru na 99 Jumpline. Je na něm myslím 9 skoků, které jsou sice velké, ale jsou poměrně dost bezpečné a i na jarním FLOWRIDE TRIPU ji s námi dva kluci naskákali.

  V dolní polovině parku jsou zase tyto traily:

  • Kessler line - červený flow trail plný zatáček, sjezdů a menších skoků. Moc fajn trail, který ústí na sjezdovce u spodní stanice lanovky, kde se rider musí vypořádat s četnými roletami před zatáčkami. Při správném naladění tlumičů je to ale fajn výzva.
  • Stadium Flowline - dlouhý modrý flow trail opět plný klopenek, boulí a malých skoků.
  • Jack Lumber Trail - černý trail sjezdového charakteru, který lze kombinovat s Kessler line.
  • Worldcup Downhill - ikonická sjezdová trať pro pokročilé jezdce. Zážitek, který si ze Schladmingu prostě chcete odvézt. :)

  Kompletní popis a délku trailů najdete na stránkách Bikeparku.

  A jaká je kvalita a stav trailů?

  Jak už bylo zmíněno v úvodu, čekejte jeden z nejlepších alpských i evropských bikeparků. Jedná se o bike park alpského tipu, což znamená povrch trailů z místního materiálu a horší dostupnost pro těžkou techniku. Je až neuvěřitelné, jak se s tímto díky skvělé technice ve Schladmingu popasovávají a snaží se traily po zimě, kdy dostanou na frak, vrátit do shapu. 

  Nečekejte ovšem dokonale vyžehlené traily, jako by z nich zrovna sjela technika. Terén, materiál i množství jezdců, kteří bike park projedou, (včetně světových týmů, které tu trénují) si vyberou svou daň. To ale k alpskému ježdění patří a přesto, že na menších kopcích bývají traily vyžehlenější, je Schladming opravdu skvělý bike park. 

  Jaká je dovolená ve Schladmingu a je to i pro rodinu?

  Celá oblast je pro bikery i turisty opravdu neskutečně pestrá a tamní turistický potenciál je obrovský. Připravenost celého regionu je na skvělé úrovni od ubytování po služby. Vše to ale začíná i končí především na nádherném přírodním bohatství této oblasti. 

  Je tu celá řada krásných kopců s turistickými trasami a skvělým zázemím jako jsou lanovky, restaurace, atrakce pro děti a tak dále. A právě i díky tomuto zázemí je to výborná destinace pro rodiny s dětmi, a to určitě nejen pro ty bikerské.

  Zajímavostí je, že pokud si vyberete jedno z partnerských ubytování projektu Sommercard, získáte na dobu pobytu právě tuto letní kartu. Díky ní máte po dobu pobytu spoustu výhod, z nichž nejzajímavější je určitě možnost jednou denně vyjet a sjet jakoukoli lanovkou v regionu Schladming-Dachstein. Výhod je opravdu celá řada a stojí za to si je před dovolenou prostudovat.

  FLOWRIDE TRIP do Schladmingu - opět na konci září

  Už teď se nemůžeme dočkat až se do Schladmingu zase vrátíme. Z ježdění i atmosféry červnového tripu žijeme ještě dneska. :)

  FLOWRIDE TRIP ale není jen bikerský výlet s partou, kávičky a večerní posezení u piva. 

  Je to kemp pro ty, kteří chtějí dál posouvat svoje dovednosti a otvírat si další možnosti. S tím vám pomůžeme prostřednictvím pokročilého koučinku, který zahrnuje najíždění tras, zpětnou vazbu, pokročilé rady a hojné využití video koučinku včetně večerních video rozborů. 

  Zjistěte víc a koncem září se přidejte!

  Autor článku: Honza z FLOWRIDE 

  FLOWRIDE KROUŽEK

  FLOWRIDE KROUŽEK  jsou pravidelné tréninky pro d ěti na SIngletra ilu Moravský kras (Jedovnice/Mariánské údolí) a v Brně v Bike areně Netro a Bike areně Anthropos. Termíny: • Jedovnice - úterý (7-10 let) - plně obsazený • Brno - středa  (11-14 let) - plně obsazený • Mariánské údolí - čtvrtek (7-10 let) - plně obsazený PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KROUŽKU Rádi byste DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  3 645,00 Kč

  FLOWRIDE ŠKOLKA - jednodenní

  FLOWRIDE ŠKOLKA je celodenní program pro nejmenší bikery ve věku od 5 do 7 let, které s jízdou na kole teprve začínají. Místo : Singletrail Moravský kras - Jedovnice / Mariánské údolí PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  1 950,00 Kč

  PRE-FLOWRIDE KIDS kemp - jednodenní

  PRE-FLOWRIDE KIDS kemp je celodenní program pro děti ve věku od 7 do 14 let, které s jízdou na trailu teprve začínají. Kurz je vhodný pro děti, které už zvládnout vyjet na kopec. Místo : Singletrail Moravský kras - Jedovnice / Mariánské údolí PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  1 950,00 Kč

  FLOWRIDE KIDS kemp - jednodenní

  FLOWRIDE KIDS kemp je celodenní program pro malé bikery ve věku od 7 do 14 let, kteří mají s jízdou v terénu už nějaké zkušenosti.   Kurz je vhodný pro děti, které už zvládnou vyjet na kopec a sjet trailem dolů bez větších obav.  Místo : Singletrail Moravský kras - Jedovnice / Mariánské údolí / Brno - Bike Arena Netro a Anthropos PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  1 950,00 Kč

  ENDURO KIDS kemp - jednodenní

  Jednodenní speciální kemp zaměřený na co nejefektivnější, nejrychlejší a nejbezpečnější zdolávání enduro tratí. Místo : Bikepark Kopřivná / Bikepark Peklák   (je uvedeno u konkrétního termínu kempu)  PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  2 100,00 Kč

  JUMPY KIDS kemp - jednodenní

  Jednodenní speciální kemp zaměřený na všechny klíčové techniky pro skok a drop. Od doladění bunny hopu přes bezpečný odraz, let i přistání až po pokročilejší skoky a triky. Místo : Bikepark Kopřivná   (je uvedeno u konkrétního termínu kempu)  PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  2 100,00 Kč

  BIKEPARK KIDS kemp - dvoudenní

  Dvoudenní program v bike parku pro malé draky, co už jezdí tak, že jim sami nestačíte. Místo : Bikepark Kopřivná / Bikepark Peklák / HEIPARK (je uvedeno u konkrétního termínu kempu)  Termíny Peklák: • 6.-7.5. 7-10 let • 6.-7.5. 11-14 let HEIPARK: • 22.-23.7. 7-10 let • 22.-23.7. 11-14 let Kopřivná: • 7.-8.10. 7-10 let (3 volná místa) • 7.-8.10. 11-14 let (1 volné místo) PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  3 600,00 Kč

  KROUŽEK FREESTYLE ACADEMY

  8 tréninků - 1x týdně V téhle sérii zvládneme všechno, co potřebuješ umět, aby sis věděl rady na pumptracku, v bike parku i na kickeru za domem. Pro začátečníky i středně pokročilé. Od 8 let. Zjisti víc TADY .  Ještě Ti nebylo 15 let? Je potřeba, aby za Tebe udělal objednávku rodič a vyplnil tento FORMULÁŘ .

  3 645,00 Kč

  FLOWRIDE PŘÍMĚŠŤÁK

  FLOWRIDE příměšťák  je týdenní program pro malé bikery ve věku 7-16 let s výukou na trailech a zábavným doprovodným programem. To všechno s profi certifikovanými kouči a těmi nej českými bikery. Od pondělí do pátku : 8:00-16:00 hod. Kde: Brno - Bike Arena Anthropos a Bike Arena Netro Termíny: • 10.-14.7. 7-10 let - plně obsazený • 10.-14.7. 11-16 let - plně obsazený • 14.-18.8. 7-10 let -   plně obsazený • 14.-18.8. 11-16 let - plně obsazený PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

  5 450,00 Kč

  INDIVIDUÁLNÍ A SKUPINOVÉ LEKCE

  Lekce FLOWRIDE jsou vždy ušité přesně na míru. Na podrobnější informace se můžete podívat tady . Rádi byste dárkový poukaz?   Návod, jak na něj, najdete tady . Před zakoupením samotné lekce nás nejdříve  kontaktujte , abychom se domluvili na termínu a konkrétní podobě lekce. Během hlavní sezony doporučujeme domluvu termínu nejlépe zhruba měsíc dopředu. Zároveň víkendové termíny, kdy probíhají také kempy, se plní rychleji, více možností pro individuální lekci pak máme k dispozici tedy v týdnu. 

  Cena od 1 900,00 Kč