Jaká je nová jednička v Jedovnicích

16.05.2023

Už jste byli na nově šejpnutém trailu č. 1 v Jedovnicích na Singletrailu Moravský kras?

Že ne?

Tak tam brzy vyražte. Stojí to za to!

Už loni se v údržbě singletrailu v Jedovnicích děly docela velké věci a novou podobu dostala celá dvojka, tedy trail číslo dva. Přesněji řečeno její velká část, a to hned ta nejlepší s největším potenciálem zábavy.

O novou podobu dvojky se v roce 2022, tedy loni, postaral trail builder a stavitel původního trailu Míra Kopecký. Jeho rukopis, kterým psal třeba i traily na Dolní Moravě, je na dvojce patrný a je to hodně zábavný trail, jehož rekonstrukce přilákala do Jedovnic hned z jara roku '22 hromady návštěvníků.

Rok se s rokem sešel a na Singletrailu Moravský kras se zase dějí velké věci a před sezonou tu máme další velkou rekonstrukci. Tentokrát se nám hodila do šejpu jedovnická jednička.

Opět se to podařilo vzít ze správného konce a přijel zkušený trail builder. Tentokrát to byl náš kamarád a vrchní stavitel trailů v Bikeparku Kopřivná Aleš Handzel.

Aldův rukopis na Kopřivné máme hrozně rádi, a tak jsme nadšení, že se nám ho podařilo dostat na jaře do Jedovnic, kde čaroval s bagrem, hráběmi i lopatou, a vyčaroval zase parádní hodně zábavné úseky tak, jak to známe právě z Kopřivné.

Nových tvarů se dočkaly opět úseky s největším zábavným, leteckým a zatáčecím potenciálem.

A jak to dopadlo?

Je to paráda! Hned chvíli poté, co na jedničku vjedete, vás čeká první velká radost v podobě nových malých skoků, které jsou hravé pro zkušené bikery a výborné na první skoky pro ty méně ostřílené jezdce.

Následuje další úsek nově šejpnutých lavic za potokem, které už nabízejí nějaký ten airtime navíc a jsou přitom bezpečné a zábavné.

No a takhle bychom mohli pokračovat až dolů.

Prostě přijeďte, vyzkoušejte a užijte si to stejně jako my! Jedovnická jednička si to zaslouží.

Závěrem chci vyjádřit velké díky a respekt Singletrailu Moravský kras, že se podařilo zrealizovat takovouto další rozsáhlou rekonstrukci a především ji také zafinancovat. Singletrail přeci jen nedisponuje lanovkou a vstup na traily podléhá pouze dobrovolným příspěvkům.

No a já si myslím, že si ten příspěvek na Singlekrasu za tu péči prostě zaslouží!

Autor článku: Honza z FLOWRIDE

Fotografie z rekonstrukce: Ondřej Grund


FLOWRIDE KROUŽEK

FLOWRIDE KROUŽEK  jsou pravidelné tréninky pro d ěti na SIngletra ilu Moravský kras (Jedovnice/Mariánské údolí) a v Brně v Bike areně Netro a Bike areně Anthropos. Termíny: • Jedovnice - úterý (7-10 let) - plně obsazený • Brno - středa  (11-14 let) - plně obsazený • Mariánské údolí - čtvrtek (7-10 let) - plně obsazený PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KROUŽKU Rádi byste DÁRKOVÝ POUKAZ ?

3 645,00 Kč

FLOWRIDE ŠKOLKA - jednodenní

FLOWRIDE ŠKOLKA je celodenní program pro nejmenší bikery ve věku od 5 do 7 let, které s jízdou na kole teprve začínají. Místo : Singletrail Moravský kras - Jedovnice / Mariánské údolí PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

1 950,00 Kč

PRE-FLOWRIDE KIDS kemp - jednodenní

PRE-FLOWRIDE KIDS kemp je celodenní program pro děti ve věku od 7 do 14 let, které s jízdou na trailu teprve začínají. Kurz je vhodný pro děti, které už zvládnout vyjet na kopec. Místo : Singletrail Moravský kras - Jedovnice / Mariánské údolí PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

1 950,00 Kč

FLOWRIDE KIDS kemp - jednodenní

FLOWRIDE KIDS kemp je celodenní program pro malé bikery ve věku od 7 do 14 let, kteří mají s jízdou v terénu už nějaké zkušenosti.   Kurz je vhodný pro děti, které už zvládnou vyjet na kopec a sjet trailem dolů bez větších obav.  Místo : Singletrail Moravský kras - Jedovnice / Mariánské údolí / Brno - Bike Arena Netro a Anthropos PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

1 950,00 Kč

ENDURO KIDS kemp - jednodenní

Jednodenní speciální kemp zaměřený na co nejefektivnější, nejrychlejší a nejbezpečnější zdolávání enduro tratí. Místo : Bikepark Kopřivná / Bikepark Peklák   (je uvedeno u konkrétního termínu kempu)  PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

2 100,00 Kč

JUMPY KIDS kemp - jednodenní

Jednodenní speciální kemp zaměřený na všechny klíčové techniky pro skok a drop. Od doladění bunny hopu přes bezpečný odraz, let i přistání až po pokročilejší skoky a triky. Místo : Bikepark Kopřivná   (je uvedeno u konkrétního termínu kempu)  PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

2 100,00 Kč

BIKEPARK KIDS kemp - dvoudenní

Dvoudenní program v bike parku pro malé draky, co už jezdí tak, že jim sami nestačíte. Místo : Bikepark Kopřivná / Bikepark Peklák / HEIPARK (je uvedeno u konkrétního termínu kempu)  Termíny Peklák: • 6.-7.5. 7-10 let • 6.-7.5. 11-14 let HEIPARK: • 22.-23.7. 7-10 let • 22.-23.7. 11-14 let Kopřivná: • 7.-8.10. 7-10 let (3 volná místa) • 7.-8.10. 11-14 let (1 volné místo) PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

3 600,00 Kč

KROUŽEK FREESTYLE ACADEMY

8 tréninků - 1x týdně V téhle sérii zvládneme všechno, co potřebuješ umět, aby sis věděl rady na pumptracku, v bike parku i na kickeru za domem. Pro začátečníky i středně pokročilé. Od 8 let. Zjisti víc TADY .  Ještě Ti nebylo 15 let? Je potřeba, aby za Tebe udělal objednávku rodič a vyplnil tento FORMULÁŘ .

3 645,00 Kč

FLOWRIDE PŘÍMĚŠŤÁK

FLOWRIDE příměšťák  je týdenní program pro malé bikery ve věku 7-16 let s výukou na trailech a zábavným doprovodným programem. To všechno s profi certifikovanými kouči a těmi nej českými bikery. Od pondělí do pátku : 8:00-16:00 hod. Kde: Brno - Bike Arena Anthropos a Bike Arena Netro Termíny: • 10.-14.7. 7-10 let - plně obsazený • 10.-14.7. 11-16 let - plně obsazený • 14.-18.8. 7-10 let -   plně obsazený • 14.-18.8. 11-16 let - plně obsazený PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KEMPU RÁDI BYSTE DÁRKOVÝ POUKAZ ?

5 450,00 Kč

INDIVIDUÁLNÍ A SKUPINOVÉ LEKCE

Lekce FLOWRIDE jsou vždy ušité přesně na míru. Na podrobnější informace se můžete podívat tady . Rádi byste dárkový poukaz?   Návod, jak na něj, najdete tady . Před zakoupením samotné lekce nás nejdříve  kontaktujte , abychom se domluvili na termínu a konkrétní podobě lekce. Během hlavní sezony doporučujeme domluvu termínu nejlépe zhruba měsíc dopředu. Zároveň víkendové termíny, kdy probíhají také kempy, se plní rychleji, více možností pro individuální lekci pak máme k dispozici tedy v týdnu. 

Cena od 1 900,00 Kč

  FLOWRIDE TEAM JERSEY - krátký rukáv

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhli pro sebe, sami otestovali a sami v něm jezdíme. Je to dokonalej parťák pro všechny trail ridery. Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě z prvotřídního a ověřeného materiálu Coolmax. Materiál: 100% polyester Honza měří 179cm a má na sobě velikost L.

  1 390,00 Kč

  FLOWRIDE FOXY TREE JERSEY - krátký rukáv

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhly pro sebe, samy otestovaly a samy v něm jezdíme. Je to dokonalej parťák pro nás trail riderky. Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě z prvotřídního a ověřeného materiálu Coolmax a s důrazem na udržitelnost výroby s ohledem na životní prostředí. Materiál: 100% polyester Markéta měří 171cm a má na sobě velikost M.

  1 390,00 Kč

  FLOWRIDE TREE JERSEY - dlouhý rukáv

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhli pro sebe, sami otestovali a sami v něm jezdíme. Je to dokonalej parťák pro všechny trail ridery. Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě a z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Materiál: 94% PESh Bico Pulsar, 6% LYCRA Honza měří 179cm a má na sobě vel. L.

  1 370,00 Kč

  FLOWRIDE TREE JERSEY - krátký rukáv

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhli pro sebe, sami otestovali a sami v něm jezdíme. Je to dokonalej parťák pro všechny trail ridery. Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě a z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Materiál: 94% PESh Bico Pulsar, 6% LYCRA Honza měří 179cm a má na sobě vel. L. 

  1 170,00 Kč

  FOXYRIDE ESSENTIAL TEE

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tohle poctivý v Česku vyrobený bavlněný tričko je skvělej parťák pro všední dny plný zážitků. Ať už v něm jdete na kolo, na výlet nebo do města vždycky se v něm budete cítit dobře.  Námi vyladěný střih a kvalitní bavlněný úplet jsou zárukou. Trička vyrábíme v menší rodinné šicí dílně v Jičínské pahorkatině a jsme hrdí na to, že máme tričko z české produkce s důrazem na kvalitu. Materiál: 100% česaná bavlna Barva: šedý melír Markéta měří 170cm a má na sobě vel. M.

  560,00 Kč

  FLOWRIDE ESSENTIAL TEE

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tohle poctivý v Česku vyrobený bavlněný tričko je skvělej parťák pro všední dny plný zážitků. Ať už v něm jdete na kolo, na pivo nebo na výlet, vždycky se v něm budete cítit dobře. Námi vyladěnej střih a kvalitní bavlněnej úplet jsou zárukou. Trička vyrábíme v menší rodinné šicí dílně v Jičínské pahorkatině a jsme hrdí na to, že máme tričko z české produkce s důrazem na kvalitu.  Materiál: 100% česaná bavlna Barva: šedá Honza měří 179cm a má na sobě vel. L.

  560,00 Kč

  FOXYRIDE šestipanelka

  Tahle šestipanelová kšiltovka je naše srdcovka. Chtěli jsme jedinečnou kšiltovku, kterou budeme mít rádi. To se povedlo. Naše šestipanelka vzniká v ČR z českých materiálů s velkým důrazem na kvalitu a udržitelnost. Jsme vděční a hrdí na to, že tuhle kšiltovku můžeme nabídnout.  Velikost: univerzální Zapínání: snapback Materiál: len, bavlna, korek Barva: růžová / hnědá / bílý korek  Dostupnost: skladem

  950,00 Kč

  FLOWRIDE šestipanelka

  Tahle šestipanelová kšiltovka je naše srdcovka. Chtěli jsme jedinečnou kšiltovku, kterou budeme mít rádi. To se povedlo. Naše šestipanelka vzniká v ČR z českých materiálů s velkým důrazem na kvalitu a udržitelnost. Jsme vděční a hrdí na to, že tuhle kšiltovku můžeme nabídnout.  Velikost: univerzální Zapínání: snapback Materiál: bavlna, korek Barva: černobílý tvíd / černá / hnědý korek  Dostupnost: skladem

  950,00 Kč

  FLOWRIDE KIDS JERSEY - krátký rukáv - blue

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhli pro naše malý bikery. Chtěli jsem kvalitní dres bez kompromisů s vyladěným střihem i pro děti.  Je to dokonalej parťák pro všechny malý trail ridery.  Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě a s důrazem na ekologickou udržitelnost z kvalitního italského micropolyesteru. Materiál: 100% polyester 

  1 150,00 Kč

  FLOWRIDE KIDS JERSEY - dlouhý rukáv - blue

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhli pro naše malý bikery. Chtěli jsem kvalitní dres bez kompromisů s vyladěným střihem i pro děti.  Je to dokonalej parťák pro všechny malý trail ridery.  Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě a s důrazem na ekologickou udržitelnost z kvalitního italského micropolyesteru. Materiál: 100% polyester 

  1 170,00 Kč

  FLOWRIDE KIDS JERSEY - krátký rukáv - pink

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhli pro naše malý bikery. Chtěli jsem kvalitní dres bez kompromisů s vyladěným střihem i pro děti.  Je to dokonalej parťák pro všechny malý trail ridery.  Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě a s důrazem na ekologickou udržitelnost z kvalitního italského micropolyesteru. Materiál: 100% polyester 

  1 150,00 Kč

  FLOWRIDE KIDS JERSEY - dlouhý rukáv - pink

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a tenhle dres jsme navrhli pro naše malý bikery. Chtěli jsem kvalitní dres bez kompromisů s vyladěným střihem i pro děti.  Je to dokonalej parťák pro všechny malý trail ridery.  Vyrábíme ho v Česku v té nejvyšší možné kvalitě a s důrazem na ekologickou udržitelnost z kvalitního italského micropolyesteru. Materiál: 100% polyester 

  1 170,00 Kč

  FLOWRIDE KIDS TEE - SEA BLUE

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a nezapomínáme ani na malý FLOWRIDERY a FLOWRIDERKY. Tohle poctivý bavlněný tričko z Brna je skvělej parťák pro všechno, co ty naše děti zažívají. Ať už v něm vyrazí na kolo, na hřiště nebo do školy vždycky se v něm budou cítit dobře. Ten správný střih a kvalitní bavlněný úplet jsou zárukou. Trička finišujeme v malé brněnské dílně, kde se všechno dělá s péčí a ručně. Materiál: 100% bavlna Barva: Sea blue

  370,00 Kč

  FLOWRIDE KIDS TEE - KHAKI

  MADE WITH FLOW - RIDERS FOR RIDERS To je naše filozofie a nezapomínáme ani na malý FLOWRIDERY a FLOWRIDERKY. Tohle poctivý bavlněný tričko z Brna je skvělej parťák pro všechno, co ty naše děti zažívají. Ať už v něm vyrazí na kolo, na hřiště nebo do školy vždycky se v něm budou cítit dobře. Ten správný střih a kvalitní bavlněný úplet jsou zárukou. Trička finišujeme v malé brněnské dílně, kde se všechno dělá s péčí a ručně. Materiál: 100% bavlna Barva: Khaki - Švestka

  370,00 Kč